Bodrum Fransız Askısı ve Örümcek Ağı Uygulama

Bodrum’da Fransız askısı ve örümcek ağı uygulaması Bodrum Murat Sancaktar Kliniğinde uygulanmaktadır. Fransız askısı ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Adı üstünde bir işlemdir. Kendinden eriyen veya erimeyen dikişler ile yüzün gerdirilmesini sağlamak için yapılır. İşlem ameliyat değil, klinik ortamında yapılan bir küçük müdahaledir. Ama sonuçları çok yüz güldürücüdür.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır ?

İşlem aslında klinik ortamında bir miktar lokal uyuşturma ile yapılan bir işlemdir. İşlem süresi ortalama olarak bir saattir. Bazı hastalarda bir çift bazılarında 2 veya 3 çift askı gerekebilir. Bu da muayene bulgusuna göre belirlenir. Bu yüzden ameliyatın maliyeti muayene sonrasında belirlenir. Takılan iple yüzde gerginlik yapar. Bu da sanki yüz germe ameliyatı olmuş gibi hastayı mutlu eder.

Fransız Askısı Kimler için uygun

Fransız askısı genelde yüz germe ameliyatı olmak istemeyen aslında ameliyat olmak istemeyen hastalarda çok sık kullanılır. Ayrıca tam yüz germe adayı olmayan sarkması biraz daha az görülen hastalarda bu işlem çok daha etkili sonuçlar verecektir. Bu işlem yüzde gerginliğe neden olduğu için gençleşme de aynı zamanda sağlanacaktır.

Askı Tipleri

Fransız askısında 2 tip estetik ip kullanılır. Bunlar kendinden eriyen dikişler ve kalıcı dikişlerdir. Kendinden eriyen dikişler belirli bir süre sonrası erir. Bunu da isteyen hastalar vardır. Bir diğer kalıcıdır. İkisinin de artı eksi yönleri vardır. Ama hangisine tercih edileceği hasta ile doktor arasında alınan bir karardır. Eriyenler ortalama olarak 2-3 sene kadar geçerliliği vardır. Diğeri ise erimez. Yüz sarkmasına göre etkisini gösterecektir.

Ağrılı bir işlem mi?

İşlem esnasında lokal bir anestezi verilebilir. Bu da ipler yerleştirilirken hastanın hiçbir şey hissetmemesine neden olur. Yani ağrısız sızısız bir ameliyat diyebiliriz. İşlem sonrasında ise, yine ağrı kesici verilebilir. Bu da ameliyat sonrasında da ağrı sızı hissedilmemesine neden olacaktır.

Fiyatlar nasıl belirlenir

Fransız askısı fiyatı, kullanılacak ipin miktarına göre değişir. Bazı hastalarda bir çift yeterli gelir. Bazılarında ise sarkma ve deformite fazla ise, 2 çift hatta 3 çiftte gerekebilir. Böyle bir durumda fiyat doğal olarak artış gösterecektir. Bu işlemin fiyatını net bir şekilde belirlemek için mutlaka muayene olmak gerekir. Aksi taktir de ne kadar estetik ip kullanılacağı bilinemeyeğinden işlem maliyeti net bir şekilde çıkmaz.

Bodrum Fransız Askısı ve Örümcek Ağı Uygulama&rdquo hakkında 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir