Masseter Botoksu Bodrum

Masseter Botoksu Bodrum ve Bodrum Masseter Botoksu için Uzm. Dr. Murat Sancaktar kliniğinden Bodrum Botoks için randevu alabilirsiniz.

Bodrum Masseter Botoks

Çene şekil bozukluğuna sahip kişilerin başvurduğu estetik türlerinden biri masseter botokstur. Aynı zamanda diş sıkma ve diş gıcırdatma problemli olan kişilerin de çözüm yolu olan çene botoksu, yüz hatlarını ameliyat ile şekillendirme özelliğine sahip. Bodrum Botoks yaptırma sebeplerin başında gelen kırışık giderme, yine çene törpüleme işleminin yararları arasında yer alıyor. Doğal yolla cerrahi bir müdahale bulunmadan daha estetik çene hatlarına kavuşmak isteyenlerin adresi masseter botoksu olacaktır.

Diş Sıkmanın Ne Gibi Zararları Vardır?

  • Diş sıkmak öncelikle diş minesine zarar verir.
  • Baş ağrısı, çene ağrısı ve kulak çınlamalarına sebep olur.
  • İlerleyen dönemlerde boyun kasları da sertleşir ve kaslarda tutulmalar başlar.
  • Arka çenemizde yer alan masseter kası dediğimiz kas yapısı güçlenir, bu kasın büyümesi yüzümüzün asimetrisinin bozulmasına sebep olur.
  • Masseter Botoksu ile enjeksiyon kasları rahatlatıp zamanla zayıflatarak etki eder. Bu, boyutunu azaltabilir, nihayetinde daha küçük bir çene çizgisi ve daha dar görünen bir yüz ile sonuçlanabilir. Sonuçlar yalnızca birkaç hafta sonra fark edilir hale gelir.

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Bodrum Çene botoksunda botoks maddesi enjektör ile masseter kasına uygulanır ve kasın gevşemesi hedeflenir. Sonucunda ise kişinin yüz hatlarında incelme ve küçülme meydana gelir. Cerrahi bir işlem olmadan ağrısız şekilde çene botoksu işlemi uygulanmaktadır. Maksimum 10-15 dakika içinde tamamladan bu botoks işleminde iyileşme süreci yok diyebiliriz. Uygulanan botoks hemen etkisini gösterdiği gibi, acı ve ağrı hissettirmediği için kişi normal hayatına hızla dönebilir. Aynı zamanda sık sorulan sorulardan biri olan yemek yerken hissedilen bir ağrı da söz konusu değildir.