Bodrum Botox

Bodrum Botox

Yaş alımı, genetik etmenler, aşırı mimik kullanımı gibi etkenlere bağlı olarak göz çevresi, kaş arası ve alın gibi alanlarda kırışıklıklar gelişebilir. Bodrum Botox uygulaması ile kırışıklık görünümü ortadan kaldırılabilir. Uygun koşullarda profesyonel şekilde ve uygun dozlar seçilerek gerçekleştirilen Bodrum botox uygulamalarıyla kişiye dinç ve canlı bir görünüm kazandırılabilir.

Botox Nedir?

Botox yani Botulinum toksin, Clostridium botulinum bakterisinin ve ilgili türlerin oluşturduğu nörotoksik bir proteindir. Bodrum Botox enjekte edilen alanlarda, sinir uçlarına iletim sağlamakla görevli maddelerin salınımı engellenir. Sinirler ve sinirlerin ulaştığı bölge arasındaki iletişimin kesilmesiyle kasılmanın azalması sağlanır. Estetik amaçlarla mimik kaslarının hareketlerine bağlı gelişen kırışıklıkların tedavisi, aşırı terleme sorununda terlemeyi azaltmak ve kronik migrende ağrıyı önlemek için botox uygulamaları kullanılabilir. Bodrum’da botox işlemleriniz için Dr. Murat Sancaktar Özel Kliniğinden randevu alabilirsiniz.

DİKKAT!
Botox uygulaması için Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nca onaylı ve ruhsatlı 2 marka bulunmaktadır. Bunlar FDA onaylı ve CE belgeli, dünya çapında güven kazanmış Allergan ve Dysport markalarıdır. Özellikle son dönemlerde yurdumuza menşei Çin, İran vs. gibi ülkelerden kaçak yollarla Bodrum botox adı altında ruhsatsız, hijyenik olmayan, onaysız ilaçlar sokulmaktadır.

Lütfen poliklinik, tıp merkezi, hastane dışında yetkisiz yerlerde yetkisiz kişilerin elinde onaysız ve ruhsatsız ilaçlar ile sağlığınızı riske atmayın.

Botox Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Botox kısa sürede etkili sonuçlar vermesi nedeniyle oldukça sık tercih edilen bir dermokozmetik uygulamadır. Bodrum Botox uygulanması için uygun nitelikleri taşıyan kişiler şu şekilde sıralanabilir;

Yaş alımı veya genetik etmenlere bağlı olarak kırışıklık sorunu yaşayanlar,
Fazla mimik kullanımına bağlı yüz hatlarında çizgilenmeler meydana gelenler,
Kronik migren hastaları,
Aşırı terleme sorunu yaşayanlar,

Botox Nasıl Uygulanır?

Botox mikroenjeksiyon şeklinde uygulanır ve uygulama sırasında ağrı hissedilmez. Mimik kaslarının arasına, deri altına bolitinum toksin enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen uygulamanın etkileri 3 gün içerisinde net olarak hissedilir. Bodrum Botox uygulaması kalıcı değildir. Uygulamanın ortalama olarak 4-6 aylık periyotlarda tekrarlanması gerekir. Uygulamanın ardından kişiler rutin hayatına devam edebilir. Uygulama gününde uzun süre eğilmekten ve yüz kaslarını aşırı yoran hareketlerden kaçınılmalıdır. Botox enjekte edildikten sonra baş kısmını 4 saat kadar yüksekte tutmak, ayrıca en az 8 saat uygulama bölgesinin su ile temasını engellemek gerekir. Bodrum botox işlemleriniz için Dr. Murat Sancaktar Özel Kliniğinden randevu alabilirsiniz.

Botox Etkisi Ne Kadar Sürer?

Günümüzde birçok ülkede yoğun bir şekilde kullanılan Bodrum botox kalıcı yapıda değildir. Enjeksiyonun 3 ay sonrasında güçlü kaslar tekrar hareket etmeye başlar ve 6 ay sonra etki tamamen ortadan kalkar. Botox uygulaması ortalama olarak 4-6 ayda bir tekrarlanmalıdır. Doğru şekilde, uzman bir hekim tarafından uygulanan botox işleminin sürekli tekrarlanması herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Düzenli botox uygulaması yaptıran kişilerin mimik kasları zaman içinde zayıflar. Buna bağlı olarak düzenli aralıklarla oluşan kırışıklıklar da azalarak ortadan kalkar. Bodrum Botox uygulamasına uzun süre ara verilmesi durumunda kasların tüm gücü tamamen eski haline dönecektir.

BOTOX UYGULAMASI RİSKLİ MİDİR?

Bu tedavide uygun dozlarda kullanılan Bodrum botox hiçbir risk barındırmaz. Ancak hatalı bölgelere uygulanan enjeksiyonlar istenmeyen kozmetik sonuçlara neden olabilmektedir. Göz kapağında düşüklük, ağız köşelerinde asimetriler hatalı botox uygulamasının en sık görülen belirtisidir. Cildinde aktif olarak enfeksiyon bulunan, kas hastalığı olan ve aminoglikozid türevi antibiyotik kullananlara ve gebelere de botox uygulanması önerilmez. Botox uygulamasında olası riskleri engellemek adına yüz anatomisini iyi bilen, mutlaka yeterli eğitim almış uzman hekimler ve tam donanımlı poliklinik, hastane ve tıp merkezleri tercih edilmelidir. Bodrum botox işlemleriniz için Dr. Murat Sancaktar Özel Kliniğinden randevu alabilirsiniz.

BOTOX UYGULAMASI SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Bodrum Botox uygulamasını takip eden ilk saatlerde etken maddenin yüze yayılmasını engellemek amacıyla hastanın fazla uzanmaması ve ağır egzersizlerden kaçınması gerekmektedir.

Uygulama alanına sert hareketler uygulanmaması, sıcak duş alınmaması ve sauna kullanılmaması tavsiye edilir. Uygulamanın ardından yüz kasları normal şekilde kullanılabilir. İşlem tamamlandığında soğuk jeller ile bölgeye hafif baskı yapılarak enjeksiyon noktalarında oluşabilecek hafif morluklar engellenebilir.

BOTOX UYGULAMASI İFADE KAYBINA NEDEN OLUR MU?

Botox uygulamasının hatalı planlanması veya fazla miktarda uygulanması yüzde mimik ve dolayısıyla ifade kaybına neden olabilir.

Kişilerin yüz kaslarını oynatamaması doğal görünümlerini kaybetmelerine neden olur. Doğru prensiplerle, uzman doktorlarca uygulanan Bodrum botox enjeksiyonlarında kişinin doğal ifadesi kaybolmaz.

Kişiler mimik kaslarını kullanabilir. Bu yüzden Bodrum botox ve diğer dermokozmetik uygulamalar için mutlaka poliklinik veya hastanelere başvurmalısınız.

BOTOX HANGİ SIKLIKLA UYGULANABİLİR? BİR DAHA NE ZAMAN YAPTIRABİLİRİM?

Aynı alan için en az 4 ay, Maksimum 6 ay sonra etkisi kaybeden Bodrum botox, tekrar yaptırılabilir.

BOTOX HANGİ SIKLIKLA UYGULANABİLİR? BİR DAHA NE ZAMAN YAPTIRABİLİRİM?

Aynı alan için en az 4 ay, Maksimum 6 ay sonra etkisi kaybeden Bodrum botox, tekrar yaptırılabilir.

BOTOX FİYATLARI BODRUM

Botox hakkında tüm merak edilenler ve Bodrum botox fiyatları araştırmasının ardından uygun estetisyen ve estetik merkezi seçimi sonrası güvenle uygulanabilecek bir işlemdir. İlk seans ta etkisi nispeden kısa süreli olmakla beraber düzenli aralıklarla yaptırılan botoxların kalıcılığı giderek artar.