Akademi

Mavi Artı Güzellik ve Estetisyenlik Akademimizde Başlıca Kurslarımız

+ Diode Lazer Epilasyon Kursu

+ Kalıcı Makyaj Kursu

+ Güzellik Uzmanlığı Kursu

+ Cilt Bakım Kursu

.

DIODE LAZER EPİLASYON KURSU

Diode lazer epilasyon kursu, güzellik ve estetik merkezlerinin ihtiyacı olan personeller yetiştirilmek üzere oluşturulmuş yaygın bir eğitim programıdır. Kalıcı etkisi olmayan epilasyon işlemlerinin yerini hızla alan ve etrafımızda oldukça yaygın olan güzellik merkezlerinde kalıcı ve sağlıklı epilasyon çözümü sağladığı için lazer epilasyon ve diode epilasyona olan talep oldukça yüksektir.

Memnuniyet oranı çok yüksek olan, ağrısız uygulamalı ve kalıcı bir sonuç sağlayan lazer epilasyon ve diode epilasyon mutlaka eğitimli, güvenilir uzmanlar tarafından cilt ve kıl yapısına uygun şekilde uygulanmalıdır. Aksi taktirde uygulama yanıkla sonuçlanabilir. Bu nedenle lazer epilasyon ve diode epilasyon uygulamalarında uzman personele olan ihtiyaç oldukça yüksektir. Yeni yasaya göre estetisyenlik eğitimi alan ve diode lazer cihazı kullanmak isteyen estetisyenlerimiz epilasyon eğitimini ve M.E.B. onaylı sertifikasını almak zorundadır.

Kurumumuzda son teknoloji lazer cihazlarının tümünü kapsayan ve uygulama ağırlıklı olan eğitimlerimiz tam donanımlı ve sektöre hazır olacağınız şekilde verilmektedir.

Kurs süresinde neler öğreneceksiniz?

 • Hijyen
 • Anatomi
 • Deri Yapısı ve Derinin Ekler
 • Kıl ve Kılın Yapısı
 • Epilasyon Teknikler
 • Lazer Cihazlarının Çeşitleri ve Eğitimleri
 • Işık ve Dokunun Etkileşimi
 • Aday Seçimi ve Uygulama Aşamaları
 • Koherent ve İnkoherent Işık
 • İstenmeyen Yan Etkiler ve Yapılabilecekler
 • Lazer Epilasyon Uygulamaları
 • Merkez Açmak İçin Yasal Durumlar
 • Müşteri ve İletişim
 • Salon Kurulumu ve İletişimi
 • Danışmanlık

KALICI MAKYAJ KURSU

Kalıcı makyaj kursu, güzellik, estetik ve medikal uygulamaları kapsamaktadır. Eski çağlardan günümüze kadar gelen ve son zamanların en popüler meslek dallarından olan kalıcı makyaj uygulamaları, her ne kadar makyaj adı altında anılsa da aslında bu işlem makyajdan farklıdır. Mikropigmentasyon dediğimiz kalıcı makyaj uygulaması doğal boyayı özel bir iğne ile deri altına enjekte ederek görüntünün kalıcı bir hale getirilme tekniğidir. Microblading kursu (3D kıl tekniği) eğitimleri mesleğin en çok rağbet eden uygulamaları arasındadır.

Ciltte uzun süre kaldığı ve ilerleyen zamanlarda renk değişimi ile karşılaşabileceğimiz için uygulama eğitimi kadar renk bilgisi ve boya seçimi konusunda eğitimimizi çok iyi almamız gerekir. Öğrencilerimizin sektöre daha güvenle adım atmaları için eğitimlerimiz, uygulama ağırlıklı olup, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Kalıcı makyaj eğitiminin diğer eğitimlerden farkı ne?

Kalıcı makyaj cihazla yapılan ve en az 2 yıl süreyle ciltte kaldığı için dikkatli uygulama isteyen bir makyaj türüdür. Medikal makyaj olarak uygulanan kalıcı makyaj, aynı zamanda kaş, dudak, eye liner olarakta uygulanır.

Kalıcı makyaj kursunda hangi konuları göreceğim?

Kalıcı makyaj kursunda hijyen, müşteri ile iletişim dersleri, renk bilgisi, cihaz ve boyalar ile ilgili eğitimler, kaş dizaynı, eye liner çalışmaları, kaş ve dudak kontör çalışmaları, kıl tekniği çalışmaları, vitiligo, saç dökülmesi, iz, yanık, meme ucu gibi medikal uygulamalar.

Kalıcı makyaj kursunu bitirdiğimde nerede çalışabilirim?

Kalıcı makyaj kursunu bitirdiğinizde make-up stüdyolarında, kuaför veya güzellik salonlarında, güzellik estetik merkezlerinde hastanelerin bakım bölümlerinde çalışabilirsiniz.

GÜZELLİK UZMANLIĞI KURSU

Gelişen teknoloji ve günümüz kadınlarının daha duyarlı hale gelmesi ile kişisel güzellik gereksinimlerinin sürekli artması kaçınılmazdır. Tam da böyle bir dönemde Güzellik Uzmanlığı, mesleki kariyer saygınlığını ve her geçen gün artan Uzman ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Yüzyılın mesleği olarak tanımlayabileceğimiz bu alanda Kariyerinize hemen başlayın, Güzelleşin ve Güzelleştirin.

Güzellik Uzmanlığı Kursunda Neler Öğreneceksiniz

MEB Onaylı Güzellik Uzmanlığı Kursu; Temizlik ve Hijyen, Kozmotoloji ve Kozmetik Kimyası, Anatomi ve Fizyoloji, Deri Yapısı, Cilt Tipleri ve Analizi, Cilt Bakım Ürünleri ve Vücut Bakım Ürünleri, Selülit Giderme, El ve Ayak Bakımı, Aroma Terapi, Masaj, Epilasyon, Depilasyon, Temel Makyaj, Lenf Drenaj, Dermapen, Zayıflama Teknikleri, Salon İşletmeciliği gibi konular hakkında detaylı ve uygulamalı eğitimler alacaksınız.

İş İmkanları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Halk Eğitim Merkezlerinde, Mesleki Eğitim Merkezlerinde, Meslek Liselerinde, Usta ve Usta Eğiticilik belgelerini almak şartıyla sözleşmeli Usta Eğitici olarak öğretmen gözetiminde görev alabilirler. Meslek elemanlarının, Güzellik salonları ve Merkezlerinde, Bayan ve Erkek Kuaför Salonları, Masaj Salonları, Klinikler, Otellerin Cilt Sağlığı ve Vücut Bakımı Bölümleri, Kozmetik Satış Noktaları, Kozmetik İmalatçılarında, Spor Merkezleri ve Salonları, Termal Oteller, Spa Merkezleri Kaplıcalar, Mankenlik Ajanslarında, Sinema ve Televizyon Stüdyolarında, Kozmetik Sanayisinde, Güzellik Malzemesi Satan ve Pazarlayan İş Yerlerinde Eğitmen olarak çalışma olanakları vardır. Genellikle bayanların tercih ettiği bu alanda, son zamanlarda erkeklerin de ilgileri artarak devam etmektedir. Mesleki eğitim gören kursiyerler, gerekli evrakları tamamladıktan sonra kendi iş yerlerini açabilirler.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
2- Diploma Fotokopisi
3- 6 Adet Fotoğraf
4- İkametgah Belgesi

KURS SÜRESİ

Güzellik Uzmanlığı Kurs eğitim programı içeriği oldukça yoğun ve kapsamlı olduğundan 4 aylık bir eğitim süreci ile tamamlanmaktadır. Hafta İçi ve hafta Sonu seçenekleri bulunmaktadır.

SINAV VE SERTİFİKA

Sınav: Kursiyerlerimiz gerekli eğitim sürecini tamamladıktan sonra MEB tarafından periyodik olarak belirlenen müteakip tarihte yazılı sınava alınarak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sertifika: Kursiyerlerimiz eğitim sonunda yapılacak sınav ile MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı Güzellik Uzmanı Sertifikası alacaklardır.

CİLT BAKIMI KURSU

Cilt Bakımı özellikle bayanların ve günümüz erkeklerinin de tercih ettiği Yaşlanma Belirtileri, İnce Çizgiler ve Göz Çevresindeki Çökmeler, Kontur Bozuklukları gibi sorunlar için gereksinim duyduğu bir uygulamadır. Günümüzün ve geleceğin popüler mesleği olan Güzellik Uzmanlığı Eğitiminin bir parçası olarak her geçen gün artan müşteri portföyü ile saygın bir kariyer tercihidir. Kurs programı kapsamında verilecek eğitim ile Profesyonel Cilt Bakımı konusunda teorik ve uygulamalı öğrenim süreci sonra adaylarımız uzmanlık sertifikası ile mezun olacaklardır.

Cilt Bakımı Kursunda Neler Öğreneceksiniz

MEB Onaylı Cilt Bakım Eğitimi İle Normal, Kuru ve Hassas Ciltler, Yağlı ve Akneli Ciltler, Olgun Ciltlerin Temizliği ve Bakımı yanı sıra İyontoforez ile Cilt Bakımı, Lifting, Oksijen Terapisi ve Ultrasonik Peeling Uygulamaları gibi özel cilt bakımı konularında becerilerinizi geliştirerek uzmanlaşacaksınız.

İş İmkanları

Eğitim sonunda verilecek olan Sertifika ile Vücut ve Cilt Bakımı, Epilasyon, Makyaj, Masaj uygulamlarında, Güzellik Salonları ve Merkezleri, Cilt Bakım Merkezleri gibi kurumlarda veya kendi işletmenizde Güzellik Uzmanı olarak kariyerinize devam edebileceksiniz.

KURS SÜRESİ

 1. Bölüm Teorik Eğitim ve Anatomi: Deri Katmanları, Deri Fonksiyon Bozuklukları, Cilt Problemleri, Kas ve Eklem Yapısı, Kıl Yapısı, Cilt Yaşlanma Bozuklukları, UV Işınlarının Etkileri, Teknik Masaj Bilgileri, Mesleki Cihaz Eğitimleri ve Salon İşletmeciliği eğitimlerini içermektedir.
 2. Bölüm Uygulamalı Eğitim: Cilt Bakımı ve Cilt Masajı Uygulaması, İğneli Epilasyon, Klasik Masaj Teknikleri, Temel Makyaj Uygulamaları, Kaş Kirpik Boyama, Haftalık ve Aylık Kirpik Kaynak Uygulamaları, Parafin ve Sir Ağda Uygulamaları eğitimlerini içermektedir.

Teori ve Uygulama olmak üzere 2 bölümden oluşan Cilt Bakımı Eğitimi, Güzellik Uzmanlığı kapsamındadır ve 4 aylık bir eğitim süreci ile tamamlanmaktadır. Hafta İçi ve hafta Sonu seçenekleri bulunmaktadır.

SINAV VE SERTİFİKA

Cilt Bakımı Eğitimi eğitim kurumumuz bünyesinde Güzellik Uzmanlığı Kursu ile birlikte verilmektedir.

Sınav: Kursiyerlerimiz gerekli eğitim sürecini tamamladıktan sonra MEB tarafından periyodik olarak belirlenen müteakip tarihte yazılı sınava alınarak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Bodrum Güzellik Uzmanlığı Kursu, Bodrum Cilt Bakım Kursu, Bodrum Lazer Epilasyon Kursu, Bodrum Kalıcı Makyaj Kursu, Meram, Zafer, Bodrum